Tony Hawk na svojej doske v rodinnej kuchyni

Profesionálny skateboardista z ameriky, Tony Hawk na svojej doske v rodinnej kuchyni. Fotka je z roku 1999.

V júli toho istého roku sa stal prvým skateboardistom, ktorému sa podaril trik 900, čiže skok s dva a pol rotáciami vo vzduchu.

Hawk sa narodil v roku 1968 a na twitteri si robí srandu sám zo seba príbehmi, keď ho spoznajú na ulici. Nikto mu totiž pre jeho vek neverí, že je slávny a stále aktívny skateboardista.

Jeho kariéra však hovorí za všetko. Prvú dosku dostal od brata v 10 rokoch a hneď harazil do plotu, lebo nevybral zákrutu. Prvého sponzora získal, ako 12 ročný.

Hawk sa stal profesionálom vo veku 14 rokov. O dva roky neskôr bol už považovaný za najlepšieho skateboardistu na svete.

Po tom, čo to videl jeho otec, zakladá Národnú skateboardovú asociáciu (NSA) a stáva sa tiež vášnivým skateboardistom.

Tony Hawk vyhral 12 po sebe idúcich titulov majstra sveta NSA. V skutočnosti vyhral všetky trofeje NSA od jej vytvorenia až po jej zmiznutie v roku 1991.

Skate veterán raz povedal, že jeho prvé tri manželstvá zlyhali kvôli pracovným cestám a nesprávnym prioritám pri plánovaní. Oženil sa aj štvrtýkrát.

V 2009 si Hawk zajazdil na skateboarde v Grand Foyer Bieleho domu, na oslave Dňa otcov, ktorú usporiadal prezident Barack Obama. Niektorí ho neskôr obvinili, že to bolo „neúctivé“.

Hawk raz povedal, že najbláznivejšia vec, ktorú kedy urobil na skateboarde, bol skok medzi dvoma sedemposchodovými budovami v centre Los Angeles pre MTV.

Hawk je jediným športovcom, ktorý sa objavil vo videohre postupne na PlayStation, PS2, PS3, PS4 a PS5. Jeho majetok sa odhaduje na 120 až 150 miliónov dolárov.