George Best so svojím Mercedesom W108 280SE 3,5 litra

Jeden z najtalentovanejších futbalistov George Best so svojím Mercedesom W108 280SE 3,5 litra. Často ho prezývali ako piaty Beatle pre svoj vzhľad a štýl na ihrisku aj mimo neho.

Je považovaný za jedného z najtalentovanejších hráčov všetkých čias. V hlasovaní FIFA Hráč storočia sa umiestnil na piatom mieste. Počas kariéry nastúpil v 705 zápasoch a dal 251 gólov.

„V roku 1969 som sa vzdal žien a alkoholu – bolo to najhorších 20 minút v mojom živote.“ – Mal odpovedať novinárom, keď sa ho pýtali a jeho životný štýl.

Táto fotografia pochádza z múzea Mercedes Benz World a bola vyfotená pravdepodobne v období, keď hral za Manchester United. Boli to roky medzi 1963 a 1974.

George Best na pive

„Keby som si mal vybrať medzi driblovaním okolo piatich hráčov a skórovaním zo 35 metrov alebo šantením s Miss World, bola by to ťažká voľba. Našťastie sa mi podarilo oboje.“ – ďalší jeho slávny citát.

Mal na mysli Miss World z roku 1977, Švédku Mary Stavin. Okrem Miss World bola aj známou Bond girl. Hrala rovno v dvoch bondovkách: Chobotnička (1983) a Vyhliadka na smrť (1985).

George Best zomrel v roku 2005 vo veku 59 rokov v súkromnej nemocnici Cromwell v Londýne. Bol dvakrát ženatý a z prvého manželstva mal jedného syna.

Jeho rodné mesto si ho pripomenulo premenovaním letiska na George Best Belfast City Airport. Manchester United ho zväčnil spolu s Dennisom Lawom a Bobbym Charltonom v soche United Trinity.