Muhammad Ali knokautoval Clevelanda Williamsa

Muhammad Ali knokautoval Clevelanda Williamsa počas zápasu v Astrodome, Houston. Píše sa rok 1966. Tento záber od Neila Leifera je považovaný za jeden z najväčších športových záberov všetkých čias. 

Hovorí sa, že je to jediná autorova vlastná fotografia, ktorá visí v jeho dome. Tiež to považuje za svoju najobľúbenejšiu fotografiu zo 40-ročnej profesionálnej kariéry. Záber zachytený kamerou zavesenou na plošine 24 metrov nad ringom. 

Williams sa celý rok 1965 zotavoval zo strelných zranení, ktoré utrpel po útoku policajta pri dopravnej kontrole. Reportér Jerry Izenberg o prípade napísal „…zastrelený bez zjavného dôvodu“. 

Bol zastrelený zbraňou .357 Magnum do brucha. Sotva prežil a utrpel trvalé poškodenie obličiek, stratu viac ako tri metrov tenkého čreva a poškodenie nervov guľkou, ktorá zasiahla jeho ľavú nohu nad kolenom.

V takomto, značne zníženom fyzickom stave bojoval Williams o titul v ťažkej váhe proti Muhammadovi Alimu 14. novembra 1966, kedy bol zastavený v treťom kole.

Po zápase s Alim na nejaký čas skončil s boxom, no neskôr sa vrátil. Hoci dokázal poraziť pár bojovníkov, utrpel niekoľko porážok, než v roku 1972 definitívne odišiel do dôchodku.

Williams ukončil svoju kariéru s bilanciou 78 víťazstiev (58 KO), 13 prehier a 1 remízy. V roku 2003 ho časopisu Ring umiestnil na 49. mieste v zozname 100 najlepších boxeristov všetkých čias. V roku 1999 zomrel pri nehode.