Natalie Portman študuje na nakrúcaní Hviezdnych vojen

Filmografia Natalie Portman siaha až do roku 1994 s jej rolou vo filme Leon (1994), keď mala iba 13 rokov. Možno práve preto bola zvyknutá žonglovať so scenármi a zošitmi počas celej strednej a vysokej školy. 

Dokonca vynechala americkú premiéru filmu Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba (1999), aby mohla študovať na záverečné skúšky.

Veda a výskum ju priťahovali už od útleho veku. Študovala psychológiu na Harvardskej univerzite, kde v roku 2003 získala bakalársky titul. 

Počas tohto obdobia nakrútila aj filmy Choď za svojím srdcom (2000), Zoolander (2001), Hviezdne vojny: Epizoda II – Klonovaní útočia (2002) a Návrat do Cold Mountain (2003). 

Pre New York Post mala povedať, že by mohla prestať s herectvom a stať sa veterinárom alebo klinickou psychologičkou: „Je mi jedno, či mi škola zničí kariéru. Radšej budem múdra ako filmová hviezda.“

Na fotke číta knihu a možno študuje počas nakrúcania filmu Hviezdne vojny: Epizoda II – Klonovaní útočia. Vedeli ste, že jej rodné meno je Natalie Hershlag a narodila sa v Jeruzaleme?