Profesionálny futbalista a vyštudovaný právnik

Julio Iglesias sa narodil v Madride počas 2. svetovej vojny. Jeho otec bol lekár a jeden z najmladších gynekológov v krajine. 

Bol profesionálny futbalista a študoval právo na univerzite v Madride. V roku 1963, mal autonehodu, po ktorej nemohol dva roky chodiť. Jeho nohy boli po náraze natrvalo oslabené. 

Kým bol v nemocnici, zdravotná sestra mu dala gitaru ako formu fyzickej terapie pre ruky. Vtedy si uvedomil, že má hudobný talent. Vrátil sa na vysokú školu, aby získal právnické vzdelanie.

V roku 1968 vyhral festival piesní v Španielsku a neskôr uzavrel zmluvu so španielskou pobočkou Columbia Records a odštartoval svoju kariéru.

Do Miami sa presťahoval v roku 1979. V nasledujúcich rokoch spolupracoval s množstvom superhviezdnych umelcov vrátane Franka Sinatru, Dolly Parton, Stinga, Willieho Nelsona a Diany Ross.

Ak nepoznáte Juliovu hudbu, možno poznáte hudbu jeho syna. Enrique Iglesias je jedným z ôsmich Juliových detí a stal sa jedným z najpredávanejších umelcov v modernej histórii.

Takže, tu Julio sedí na súkromnom lietadle v roku 1986, jedáva KFC, pije víno a možno premýšľa o svojom živote. Možno si občas spomenie na tú zdravotnú sestru v nemocnici.