Shakira, Shakira…

Na fotke je mladá Shakira. V druhej triede jej učiteľka hudby povedala, že znela ako koza. Povedala, že má v hlase príliš veľa vibrata a odpísala ju ako beznádejnú speváčku.

Jej otec – narodený v New Yorku, ale libanonského pôvodu – ju vzal do blízkovýchodnej reštaurácie, keď mala 4 roky. Bolo tam vystúpenie brušných tanečníc a v jednej chvíli sa postavila na stôl a tancovala s nimi.

Cez víkendy predvádzala svoje pohyby pre priateľov a nakoniec získala tanečné vystúpenia po meste. Zároveň sa zamilovala do písania piesní. Jej otec jej dal na Vianoce písací stroj a začala písať básne. Tieto básne sa čoskoro zmenili na piesne.

Shakira, Shakira…

Monica Ariza bola v tom čase divadelnou producentkou v kolumbijskom meste Barranquilla. Shakira na ňu zapôsobila a presvedčila kolumbijského manažéra v Sony Music, aby dal Shakire šancu. 

Súhlasil s tým, že si vypočuje jej magnetofónovú pásku, ale nezaujala ho a nazval ju „strateným prípadom“. Ale Ariza ešte neskončila. Ukázala manažérovi vystúpenie Shakiry v hotelovej hale, čo ho nakoniec presvedčilo, že dievča má talent.

Sony podpísal zmluvu so Shakirou vo veku 13 rokov. Kráľovná latinskoamerickej hudby bola na dobrej ceste. “The rest is history”, ako hovoria Anglosasi.