A nice cup of tea – Hulton Deutsch (1966)

Názov fotky: Pekná šálka čaju. Londýnski gangstri Ronnie a Reggie Kray sa osviežia šálkou čaju. Práve strávili 36 hodín na polícii, kde ich vypočúvali ohladne vraždy Georgea Cornella.

Reginald a Ronald si svoje mená zapísali do histórie londýnskeho East End, ako najnotorickejší gangstri krajiny počas 60. rokov 20. Storočia. V roku 2015 o nich natočili film s názvom Legendy zločinu. Obidvoch hral Tom Hardy.

Reggie a Ronnie boli šikovní boxeri počas svojich teenagerských rokov, ale ich tendencia bojovať mimo ringu ich postavila na zlú stranu pred autoritami a ukončila ich kariéry.

Reggie a Ronnie Kray s ich matkou Violet začiatkom 50. rokov

Krayovci boli rómskeho, írskeho a židovského pôvodu. V jeho 20. rokov Ronnieho nekontrolovaná paranoia a násilné výbuchy hnevu spôsobili, že ho vyhlásili za nepríčetného.

Dvojčatá sa prvý raz objavili na súde Old Bailey v londýne vo veku 19 rokov, kde bol prípad napadnutia zamietnutý pre nedostatok dôkazov. Iróniou je, že tu predstúpili pred súd aj poslednýkrát, keď ich o 16 rokov neskôr odsúdili na doživotie.

Sú známi vraždami Franka Mitchella alias „The Mad Axeman“, Georgea Cornella a Jacka „The Hat“ McVitie. Obidvaja sa v istom bode snažili vyrovnať so svojou sexualitou, Ronnie bol homosexuál a Reggie bisexuál.

Zatiaľ čo Ronnie neskôr podstúpil liečbu svojho duševného zdravia v nemocnici Broadmoor pred smrťou v roku 1995, Reggie si odsedel viac ako 30 rokov svojho trestu. Zomrel krátko po prepustení v roku 2000 po tom, čo trpel nevyliečiteľnou rakovinou močového mechúra.