Ralph „Johnny“ Foody v zákulisí natáčania gangsterského filmu

Ralph „Johnny“ Foody v zákulisí natáčania gangsterského filmu, ktorý pozeral Kevin vo filme Sám doma z roku 1990. 

Ak ste zúfalo hľadali film Angels with Filthy Souls, pravdepodobne ste nič nenašli. Je to preto, že film, ktorým bol Kevin tak posadnutý v Sám doma, nie je skutočným filmom. 

Legendárna scéna bola natočená len za jeden deň, v opustenej telocvični New Trier West High School v posledný deň prípravy pred začiatkom hlavného natáčania filmu. 

Angels with Filthy Souls je dokonalý film vo filme: sekvencia 1 minúty a 20 sekúnd, ktorý pôsobí ako letmý pohľad na dávnu klasiku. Dialógy sú svieže, postavy a herecké výkony vierohodné. 

Navyše to vyvrcholí nielen najpamätnejším výrokom v Sám doma, ale aj jednou z najlepších filmových hlášok všetkých čias: „Drobné si nechaj, ty sprosté hovädo“.

Angels with Filthy Souls a jeho pokračovanie Angels with Even Filthier Souls (Sám doma 2) sú paródiou na film Angels with Dirty Faces z roku 1938 od Warner Bros. 

Ralph Foody mal pôvodne hrať Snakesa, postavu, ktorú Johnny zabije a Johnnyho mal hrať Michael Guido. Ralph však práve podstúpil operáciu kolena a nemohol zahrať scénu, kde Snakes padne na kolená, tak si vymenili role.

Po natáčaní Sám doma 2: Stratený v New Yorku Foody prestal s herectvom. Presťahoval sa do Lexingtonu v Kentucky, kde zostal až do svojej smrti v roku 1999.