Frederick Messer, muž ktorý žil v troch storočiach

Nekrológ muža, ktorý žil v troch storočiach. Citácia z dobových novín:

Charlotte, Severná Amerika, 21. Február – Frederick Messer, najstarší občan juhu, známy ako lovec ešte predtým, ako sa civilizácia dostala cez pohorie Blue Ridge, bol nájdený mŕtvy vo svojom dome, v okrese Haywood, vo veku 114 rokov, 6 mesiacov a 5 dní.

Messer sa narodil 12. augusta 1792 v okrese Lincoln a už v ranom veku, keď bola západná Karolína ešte neprebádanou divočinou, obývanou kmeňom Cherokee, poľoval v horách 21 míľ od miesta, čo je teraz Waynesville, okresné mesto okresu Haywood. 

Niekoľko mesiacov pred svojou smrťou bol zdravý a energický, často chodil do Waynesville, aby sa zúčastnil okresného súdu. Raz za rok, na svoje narodeniny, preplával rieku Pigeon, ktorá preteká okolo jeho domu v horách. 

Oženil sa so ženou z Milmingtonu, ktorá mu porodila deväť detí a dožila sa 84 rokov. Jedno dieťa, teraz 90-ročná žena, ho však prežila. Jeho vek je potvrdený autentickými záznamami.

Celý život užíval tabak a kukuričnú whisky z hôr, s mierou. Svoju dlhovekosť pripisoval pravidelnému režimu spánku a zobúdzaniu, ktorý často trávil vonku, pod holým nebom.

V roku 1792 mali USA len 16 rokov a prezidentom bol George Washington. V roku 1907, kedy pán Messer zomrel sa už 4 roky vyrábali autá značky Ford.

V časoch najväčšej slávy tvrdil, že dokázal za jeden deň uloviť 4 medvede alebo 32 moriek alebo 26 jeleňov. Aspoň to tak tvrdil novinárovi, ktorý ho v roku 1901 navštívil.