Fičúri a tvrďasi – Jimmy Sime (1937)

“Fičúri a tvrďasi” je fotografia piatich chlapcov z roku 1937. Dvaja boli oblečení v uniforme Harrow School vrátane vesty, cilindru a palice, a traja v civile predvojnovej robotníckej mládeže.

Snímku urobil Jimmy Sime, pred Grace Gates na Lord’s Cricket Ground počas kriketového zápasu. Bol často publikovaný ako ilustrácia rozdielov medzi triedami britských obyvateľov.

Prvý z ľava, Peter Wagner neskôr vstúpil do rodinnej maklérskej firmy, oženil sa a mal tri dcéry. V sedemdesiatych rokoch sa stal duševne nestabilným a zomrel v nemocnici vo veku 60 rokov.

Druhý z ľava sa volá Tim Dyson. Rok po tejto fotke jeho rodičia zariadili, aby sa presťahoval na miesto ich práce, do Trimulgherry v Indii. Tim sa počas cestovania začal cítiť veľmi zle a diagnostikovali mu záškrt. Zomrel v Trimulgherry v roku 1938 vo veku 16 rokov. 

Ďalší, George Young a George Salmon boli ženatí, keď poskytli rozhovor pre Daily Mail v roku 1998. Young začal podnikať v oblasti čistenia okien a Salmon  zomrel v roku 2000. Rodina Jacka Catlina sa presťahovala krátko po tejto fotke. 

Ovdovel, znovu sa oženil a žil vo Weymouthe. Zomrel v januári 2011 vo veku 85 rokov. Keď sa novinári po rokoch snažili fotku zrekonštruovať, bol to Jack, ktorý sa toho odmietol zúčastniť. Nechcel, aby ho ľudia vnímali, ako chudobného chlapca z Londýna.