Hillary Rodham a Bill Clinton na univerzite

Bill Clinton a Hillary Rodham, keď študovali na Univerzite Yale v Connecticut, v januári 1972. Zosobášia sa o tri roky, o šesť rokov neskôr bude Bill zvolený za guvernéra Arkansasu a stane sa najmladším guvernérom v USA vo veku 32 rokov.

Neskôr ako vieme sa stal 42. prezidentom Spojených štátov amerických. Na tejto pozícii sa mu dostalo aj znovuzvolenia a úradoval tak od 1993 až do 2001, kedy ho vystriedal George Bush mladší. 

Bill Clinton a Hillary Rodham si užívajú prestávku od volejbalu vo Fayetteville v Arkansase. Keďže fotografia pochádza z roku 1975, Bill bude mať okolo 29 a Hillary 28.

Nebolo však všetko s kostolným poriadkom, totiž v 1998 vyšiel najavo jeho niekoľkoročný vzťah s 22 ročnou internistkou Monica Lewinsky. Verejnosť to neprijala najlepšie aj kvôli tomu, že prezident o tomto vzťahu niekoľkokrát klamal a popieral ho. V tom istom roku sa ho pokúsili z úradu odvolať, ale impeachment úspešný nebol.

Hillary Rodhamová, neskôr Clintonová vôbec nezaostáva za svojím manželom čo sa kariérnych úspechov týka. Niekoľkoročná politička, diplomatka, právnička, senátorka za mesto New York v období 2001 – 2009, 67. štátna tajomníčka pre zahraničné veci v období 2009 – 2013 sa v roku 2016 pokúsila aj o úrad prezidenta. Zvyšok už máme v čerstvej pamäti.