Jean-Claude Van Damme na natáčaní Predátora (Courtesy of 20th Century Fox)

Jean-Claude Van Damme v pôvodnom dizajne obleku Predator predtým, ako bol vyhodený z filmu. Fotka je z natáčania z roku 1987.

Možno to viete, možno nie, ale Jean-Claude Van Damme bol pôvodne obsadený do filmu Predátor z roku 1987. Bolo to v čase, keď bol neznámym hercom a mal hrať Predátora. 

Existuje niekoľko príbehov o tom prečo ho vyhodili. Jeden z nich bol ten, že neprestal kickboxovať. Chcel, aby Predator bol kickboxer z vesmíru, ale producent Joel Silver to nechcel.

Koordinátor kaskadérov spomína: “Joel a ja sme šli po chodbe a Jean-Claude kráčal oproti nám.” Pristúpil a povedal: “Ste Joel Silver?” Povedal, že áno. Jean: “Sleduj toto!” “A vyskočil do vzduchu, prisahám bohu, urobil šnúru a rozkrok mal na úrovni mojich očí.“

Joel mu mal povedať: “Musíš prestať s kickboxom! Pozri, Predátor nie je kickboxer.” A Van Damme povedal: “Musím… takto vidím Predátora.” A Joel povedal: „No, tak máš padáka. Vypadni odtiaľto.” Van Damme na to: “Pobozkaj mi gule!” a odišiel.

Jedným z ďalších dôvodov, prečo bol údajne vyhodený, bolo, že rozbil hlavu Predátora za 20 000 dolárov. Predátor mal mať hlavu mravca. Priviedli Jeana-Clauda a nasadili mu hlavu. Ten sa vydesil, sňal tú hlavu za 20 000 dolárov a hodil ju na zem a rozbila sa.