Karnevalová atrakcia a lev menom Tuffy

Fotografia leva v sajdkáre na karnevalovej atrakcii “Múr smrti” na Revere Beach, Massachusetts. Fotka je z letnej karnevalovej sezóny v roku 1938.

Lev sa volal Tuffy. Bol to 300 kilový africký lev a patril Josephovi Dobishovi. Bola to práve jeho manželka Irene, kto jazdila na pretekárskom aute po Steny smrti s Tuffym v sajdkáre.

5. októbra toho istého roku išiel Joseph nakŕmiť Tuffyho okolo 17:30, ale keď otvoril klietku, šelma utielka. V panike stratil úsudok a políciu o úteku leva informoval až o hodinu neskôr. 

Nasledujúce dve hodiny sa Tuffy potuloval po pláži a opustenej promenáde. V tom istom čase Japonec menom Thomas Saito bral šéfovho syna do domov a blížili sa k autu na parkovisku.

Už boli dvere otvorené, keď začuli leví rev. Saito ešte stihol dať 9 ročného chlapca do auta a zatvoriť dvere. Lev potom chytil Saita za krk a vtiahol ho medzi piliere na pláži pod promenádou.

Políciu zalarmoval krik okoloidúcich, ktorí celú udalosť videli. Dôstojníci sformovali skupiny a vyšli do ulíc, aby šelmu našli. Členovia zboru varovali ľudí, aby sa nezdržiavali vonku.

O dve hodiny neskôr dôstojník John Gares začul zvláštny zvuk a zbadal tieň, ktorý sa plazil po móle. „Bol to lev,“ povedal neskôr novinárom. „Blížil sa ku mne.“ Bol len pár metrov od neho.

Ozval sa strašný rev a lev sa vyrútil z tmy. Gares zdvihol svoj revolver kalibru 0,38, zamieril a vystrelil jediný výstrel. Šelmu zasiahol priamo medzi oči. Tuffy mu padol mŕtvy k nohám.