Elon Musk nesie umývadlo do sídla Twitteru.

Elon Musk nesie umývadlo do sídla Twitteru, Kalifornia, USA. V októbri 2022 zdieľal miliardár a podnikateľ Elon Musk video, ako nesie kuchynský drez do sídla platformy sociálnych médií Twitter, ktorú si práve kúpil. 

Veľa ľuďom sa tento predaj nepáčil. Musk pridal výstižný titulok „Let that sink in!“. Čo môže byť preložené, ako “Nechaj si to uležať v hlave” alebo “Pusti ten drez dovnútra”. Z tohto jeho dvojzmyslu sa stalo virálne video a BBC zaradilo tento obrázok z videa medzi najvýraznejšie fotky minulého roka.

Nebolo to prvýkrát, čo niekto takto vrazil svetu – obrazne povedané – do tváre kus keramiky. V roku 1917 francúzsky avantgardný umelec Marcel Duchamp, ktorý zbožňoval šach naklonil na bok pisoár, podpísal ho menom „R Mutt“ a vyhlásil ho ako umelecké dielo. 

Považovali to za úvodný ťah v dlhej hre, ktorú hral s umeleckým svetom. Nakoniec zvíťazil Duchamp, keď presvedčil verejnosť, že povaha umenia nie je nikdy pevne daná. Ako presne skončí Muskov zápas s investormi a používateľmi sociálnych médií, môžeme len hádať.