Bizarná fotografia 35 ročnej Mary Miller počas pádu (1942) – Russell Sorgi

Píše sa rok 1942 keď fotograf Russell Sorgi uvidel policajné autá zo zapnutými sirénami a rozhodol sa ich prenasledovať. Policajti zastavili pri hoteli Genesee v meste Buffalo v americkom štáte New York. Zúfalá žena stála na parapete na ôsmom poschodí a okoloidúci sa báli, že vyskočí. 

Samovražda Mary Miller

Sorgi rýchlo cvakol dve fotky, ale nebol s nimi spokojný, tak sa prebil cez dav, keď žena skočila. S chladnou hlavou počkal, kým bude žena na úrovni druhého poschodia pri reklamnej tabuli a stlačil spúšť. Vznikla z toho táto bizarná fotografia 35 ročnej Mary Miller počas pádu, ktorý nemala šancu prežiť. 

Roky nepresne písali o fotke, ako o samovražde po rozvode. Zistilo sa však, že Mary žila so svojou sestrou a nikdy nebola vydatá. Jej sestra bola z jej smrti šokovaná o to viac, lebo pred odchodom Mary tvrdila, že ide navštíviť rodinu v Indiane.

Fotograf sa od svedkov ďalej dozvedel, že žena jednoducho vošla do hotela, namierila si to rovno do ženskej toalety na ôsmom poschodí a vyliezla cez okno. Najsmutnejšie je, že nenechala žiadny list na rozlúčku. Rodina ani vyšetrovatelia nikdy neprišli na dôvod, prečo si Mary siahla na život.

Miesto činu: Hotel Genesee

Ďalšou zaujímavosťou fotky sú reklamné tabule, ktoré lákajú na izby od 1 dolára a na sendviče do kaviarne za 10 centov. V okne kaviarne možno vidieť aj protinacistickú propagandu alebo návštevníkov, ktorí zdá sa nechápu čo sa deje na ulici. 

Na fotografii ďalej vidieť policajtku, ktorá práve prišla na miesto a rýchlym krokom vchádza do budovy. Špekuluje sa, že to mohol byť spúšťač udalostí. Mary možno nechcela, aby ju prišla policajtka prehovoriť. Keď ju videla vchádzať do hotela, poslednýkrát zamávala davu, ktorý sa pod ňou pozbieral a skočila. 

V tom čase bola väčšina chlapov na fronte, zúrila druhá svetová vojna. V podstate ženy len v tomto období začali vstupovať na pracovný trh. To by znamenalo, že policajtka na fotke mohla byť jedna z prvých žien v policajnom zbore v štáte vôbec.

Fotografiu použili v psychologickej štúdii a vraj až 96% ľudí si na prvý pohľad nevšimlo padajúcu ženu.