Ronaldo Nazario naháňaný Maldinim a Cannavarom

„Tá fotka s Cannavarom a Maldinim je tá najkrajšia, akú som kedy videl. Určite najkrajšia, na ktorej som ja.“ Povedal brazílsky Ronaldo v rozhovore.

Fotka je z roku 1997, kde sa stretli tímy Talianska a Brazílie v rámci priateľského zápasu. Zápas skončil 3:3, Ronaldo aj Del Piero strelili po 2 góly, Albertini jeden a Talian Lombardo dal gól do vlastnej siete.

V roku 1997 sa Ronaldo stal prvým hráčom, ktorý vyhral cenu FIFA pre hráča roka dva roky po sebe. V roku 1999 však utrpel vážne zranenie kolena, kvôli ktorému nemohol hrať takmer dva roky.

Dokázal však pokračovať a jeho vynikajúce schopnosti a talent na strieľanie gólov vyniesli prezývku „Il Fenomeno“. Hral za tímy, ako Barcelona, Inter Milan, Real Madrid, AC Milan.

Je dvojnásobný majster sveta, má dve zlaté lopty, 6x najlepší strelec sezóny, a mohol by som pokračovať. Napriek obrovskému úspechu, Ronaldo vo svojej klubovej kariére nikdy nevyhral Ligu majstrov UEFA.

V septembri 2018 sa stal väčšinovým vlastníkom španielskeho klubu Real Valladolid po kúpe 51% podielu v klube za 30 miliónov eur. V roku 2021 kúpil podiel aj v jeho chlapčenskom klube Cruzeiro.