Vianočné plávanie od fotografa menom George Allen Aarons (1954)

Rita Aarons, manželka fotografa Slima Aaronsa, v Los Angeles, Kalifornia, 1954. Ich dcéra spomína na fotku takto: “Každý rok, v tomto čase, táto fotografia od Slima Aaronsa obletí Instagram.”

“Predstavuje kúpajúcu sa krásku plávajúcu v bazéne spolu so sviatočnými ozdobami. Za ňou sa tri deti hrajú s ozdobnými guľami.” 

“A pretože by to nebol Slim Aarons, pokiaľ v tom nie je prvok prepychovej márnomyseľnosti, z vody sa vynára vianočný stromček ozdobený kúskami pozlátka vo farbe hliníkovej fólie a kovovými mašľami.”

“Strom je ukotvený na dne bazéna a na najvyššom bode stromu je vianočná hviezda, ktorá sa leskne v kalifornskom slnku. V diaľke je nápis Hollywood. Fotografia má názov Vianočné plávanie.”

Slim Aarons, celým menom George Allen Aarons sa narodil v roku 1916 v New Yorku a zoznámil sa s fotoaparátom, keď sa prihlásil do armády Spojených štátov. Meral 193 cm a mal štíhlu postavu, tak mu prischla prezývka Slim.

Pracoval ako bojový fotograf, ktorý dokumentoval hrôzy vojny v severnej Afrike a Európe. Po vojne sa Slim zaprisahal, že bude chodiť po slnečnejšej strane ulice a rozhodol sa fotografovať dievčatá a nie zbrane. Bikiny namiesto bômb. 

O tom, čo ho zaujalo a čo by považoval za hodný predmet pri fotografovaní, sa Slim vyjadril nasledovne: “Atraktívni ľudia robia atraktívne veci na atraktívnych miestach.”