Podľa policajnej správy boli obaja usmrtení asi 50 strelami.

Bonnie Parker a Clyde Barrow bol párik zlodejov z ameriky z obdobia prohibície (1920 – 1930). Zbožnovali zbrane, rýchle autá a jeden druhého. Hoci boli známi pre ich prepady bánk, špecializovali sa skôr na malé krádeže v opustených čerpacích staniciach a večierkach. Napriek tomu tvoria asi najviac romantizovaný párik americkej histórie. 

Ich životný štýl sa im stal osudným 23. mája 1934 v štáte Louisiana. Polícia ich sledovala už pár dní, ako doslova lietajú na ich slávnom Forde V8 vo veľkej rýchlosti. Chytili ich komplica a nastražili im pascu, kde zaparkovali komplicove auto pri ceste, kde ich často vídali. 

Naozaj, ešte v ten deň sa známy párik pri aute zastavil. Nestihli ani vystúpiť a policajti spustili paľbu, dokopy vystrelili až 130 nábojov. Podľa policajnej správy boli obaja usmrtení asi 50 strelami.

Iba mesiac pred ich smrťou Clyde napísal list Henrymu Fordovi
Copyright Henry Ford Museum of American Innovation

Iba mesiac pred ich smrťou Clyde napísal list Henrymu Fordovi, aké skvelé auto vyrobil. Pochválil sa mu, ako jazdil jedine Fordmi, až sa mu raz podarilo jeden model V8 ukradnúť. Auto sa mu tak páčilo, že si ho nechal pre seba a doteraz na ňom jazdí a ľudia na iných autách ho majú problém dobehnúť.

Na fotke je práve tento Ford V8, ktorý v liste spomínal. “Lovci suvenírov” sa hneď vrhli na auto s mŕtvolami a policajti na mieste činu mali vážny problém aby ostalo všetko nedotknuté. Jeden okoloidúci sa vraj snažil vreckovým nožíkom odrezať Clyde-ovi ucho alebo ukazovák, iní sa snažili strhnúť z Bonnie jej krvavé šaty.

Ich rozstrielané auto je doteraz k videniu v jednom kasíne v meste Primm, Nevada. Podľa všetkého musel byť párik známy po celých spojených štátoch, totiž existuje až 7 replík tohto auta.